۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۴:۱۲ ق٫ظ

شمس‌آذر ۲ – ۲ استقلال/ توقف شاگردان نکونام در قزوین

به گزارش میهن نوین دو تیم شمس آذر و استقلال در هوایی بارانی و در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید.

شمس آذر با این تک امتیاز مهم خانگی به امتیاز ۱۰ رسید تا تیم نهم جدول باشد. استقلال نیز جمع امتیازات خودش را به عدد ۱۸ رساند تا درصدر جدول به انتظار دیدار پرسپولیس مقابل نفت آبادان باشد.

شاگردان سعید دقیقی پس از دو پیروزی بزرگ خارج از خانه مقابل تراکتور و فولاد، حالا امروز با یک رقیب قدرتمند دیگر روبرو می‌شوند و در پی ادامه شگفتی سازی در این فصل هستند.

گروه داوری: یاسر همرنگ / کمک ها: علی اکبر نوری – وحید سیفی؛ داور چهارم: سعید رحیمی مقدم / ناظر: رحیم رحیمی مقدم

استقلال

ترکیب تیم شمس آذر قزوین:

علیرضا جعفر‌پور، صادق آلبوصبیح، علی آزادمنش، سعید کریمی، حسین گودرزی، پوریا سرآبادانی، هومن ربیع‌زاده، علی‌اصغر اعرابی، امیرمحمد نسایی، محمدرضا رضایی، رحمان جعفری
سرمربی: سعید دقیقی

ترکیب تیم استقلال تهران:
سیدحسین حسینی، ایمان سلیمی، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، کوین یامگا، ابوالفضل جلالی، مهدی مهدی پور، سعید مهری، آرش رضاوند، مهرداد محمدی، آرمان رمضانی
سرمربی: جواد نکونام

لحظات حساس:

دقیقه ۳: استقلال با استفاده از یک ضدحمله صاحب موقعیت خوبی شد که مهرداد محمدی در محوطه جریمه سرنگون شد، ولی داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه ۹: ارسال کرنر زمینی و تمرین شده بازیکنان استقلال توسط مهدی پور روی نقطه پنالتی به مهرداد محمدی رسید و ضربه او پس از برخورد به یکی از مدافعان به شکل بسیار خطرناکی راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۰: ارسال پای راست ایمان سلیمی به روی دروازه با ضربه سر آرمان رمضانی به یک موقعیت خوب برای استقلال تبدیل شد که این توپ را جعفرپور، سنگربان شمس آذر مهار کرد.

دقیقه ۲۵: شمس آذر صفر – استقلال یک/ ارسال اوت ایمان سلیمی به روی دروازه پس از یک رفت و برگشت به یامگا رسید که این بازیکن توسط گودرزی در محوطه جریمه سرنگون شد و داور نیز یک خطای پنالتی به سود استقلال اعلام کرد که خود یامگا نیز آن را به گل تبدیل کرد.

دقیقه ۲۹: شمس آذر می‌توانست به گل تساوی برسد. ارسال یک کرنر در تیر اول با ضربه سر گودرزی همراه شد و توپ مقابل دروازه به کریمی رسید که ضربه سر این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: مهرداد محمدی پس از یک حرکت انفرادی دیدنی وارد محوطه جریمه شد که ضربه او به یکی از مدافعان میزبان برخورد کرد. در برگشت توپ نصیب جلالی شد که شوت محکم و سرکش او پس از

برخورد به یکی از مدافعان، به شکل فوق العاده خطرناکی راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۴: ارسال کرنر مهدی پور در تیر اول با ضربه سر آرمین سهرابیان همراه شد و توپ با کمترین اختلاف ممکن به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: شمس آذر با یک حرکت دیدنی از سمت راست و ارسالی خطرناک به تیر دوم، گودرزی صاحب فرصت شد که ضربه محکم این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۷:شمس آذر یک – استقلال یک / شمس آذر در نیمه دوم خیلی زود به گل تساوی دست یافت. ارسال دیدنی اعرابی در دهانه دروازه به امیرمحمد نسایی رسید و این بازیکن با یک ضربه سر شیرجه‌ای گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه ۵۰: رمضانی یک موقعیت طلایی را از دست داد. روی پاس فوق العاده مهرداد محمدی به آرمان، مهاجم بلند قامت استقلال در محوطه جریمه فرصتی مشابه یک ضربه پنالتی را به دست آورد که شوت او را سنگربان شمس آذر راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۰:شمس آذر یک – استقلال ۲ / ایمان سلیمی از زمین خودی یک توپ بلند را به پشت مدافعان ارسال کرد که روی اشتباه مرگبار کریمی، مدافع شمس آذر، که قصد داشت با یک پاس رو به عقب دروازه بان تیمش را صاحب توپ کند، رمضانی از این فرصت استفاده برد و با قاپیدن توپ از مقابل پای جعفرپور توانست به راحتی دروازه خالی میزبان را باز کند.

دقیقه ۷۰: شوت محکم و راه دور عیسی مرادی را سیدحسین حسینی مهار کرد.

دقیقه ۷۵: شمس آذر ۲ – استقلال ۲ / در شلوغی محوطه جریمه استقلال، حسین گودرزی به شکلی اتفاقی صاحب توپ شد که ضربه او با عبور از میان مدافعان استقلال وارد دروازه حسینی شد.

استقلال در دقایق پایانی مسابقه دو فرصت خوب را از دست داد. در فرصت اول شوت بلانکو از بالای دروازه به بیرون رفت و موقعیت دوم نیز ضربه حامدی فر بود که با برخورد به تور کنار دروازه از دست رفت و در نهایت این بازی با تساوی ۲ – ۲ به پایان رسید.

حاشیه های بازی:

* با وجود تکمیل ظرفیت صندلی‌های ورزشگاه، تعداد زیادی از هواداران پشت در‌های ورزشگاه سردار آزادگان قزوین حضور داشتند که نتوانستند وارد ورزشگاه شوند.

* هواداران استقلال اقدام به تشویق جواد نکونام سرمربی تیم محبوب خود کردند و شعار‌هایی علیه پرسپولیس سر دادند. نکونام نیز قبل از شروع مسابقه به آن‌ها یک دسته گل هدیه داد.

* زنان زیادی به ورزشگاه آمده و دیدار شمس آذر – استقلال را از نزدیک تماشا کردند.

* با توجه به بارش شدید باران در قزوین، بازیکنان دو تیم در این شرایط خودشان را گرم کردند. استقلالی‌ها هنگام تمرین کوتاه قبل از مسابقه با احتیاط کار را دنبال می‌کردند.

* ارسلان مطهری، آرش رضاوند، سیدحسین حسینی، روزبه چشمی و گوستاوو بلانکو مورد تشویق هواداران استقلال قرار گرفتند.

* مهدی هاشمی‌نسب مربی استقلال همانند دیدار با آلومینیوم، از روی سکو‌ها تماشاگر بازی شاگردان نکونام است.

* پس از سرنگونی محمدی در محوطه جریمه شمس آذر، بازیکنان و نیمکت نشینان استقلال نسبت به عدم اعلام پنالتی به سود تیمشان معترض بودند.

* پس از اعلام پنالتی به سود استقلال در دقیقه ۲۳، مربیان شمس آذر نسبت به این تصمیم اعتراض کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *