۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۳:۲۵ ق٫ظ

۴۰ هزار معلم جدید جذب شدند

به گزارش میهن نوین رضا مراد صحرایی ظهر پنجشنبه در حاشیه مراسم استقبال نو معلمان آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آزمون جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی در مدارس کشور طی نیمه دوم امسال برگزار می‌شود.

معلم

وزیر آموزش و پرورش افزود: به دلیل نیاز موجود در این بخش طی آزمون استخدامی جداگانه‌ای جذب معلم پرورشی در کشور انجام می‌شود که تا کنون مجوز ۱۱ هزار نفر را دریافت کرده‌ایم و تلاش داریم این میزان را به ۲۰ هزار نفر برسانیم.

وی بیان کرد: برای جبران کمبود معلم در کشور امسال ۴۰ هزار معلم جدید جذب شدند که علت تأخیر در جذب آن‌ها مشکلاتی از قبیل تأخیر در اعلام نتایج آزمون‌های استخدامی و روند متفاوت مصاحبه‌های استخدامی بود.

مراد صحرایی تاکید کرد: اگر چه به مدت چهار هفته در جذب معلم در استان خراسان رضوی تأخیر داشتیم که مطمئن هستیم این عقب ماندگی به زودی جبران می‌شود، اما توانستیم معلمان خوبی را برای ۳۰ سال خدمت مخلصانه جذب کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کودکان امانت‌های سنگینی هستند و معلمان خوب برای پرورش و تربیت آن‌ها باید در کشور جذب شود، افزود: مشکلات امروز در بخش کمبود معلم به دلیل کاستی‌های دوران‌های گذشته است.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *