۱ خرداد ۱۴۰۳ | ۵:۲۳ ق٫ظ

هشدار آلودگی هوای تهران تا سه‌شنبه

به گزارش میهن نوین بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران افزایش آلاینده‌های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تا سه‌شنبه (۱۶ آبان‌ماه) پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: در پی پایداری نسبی هوا و یا عدم وزش باد قابل ملاحظه از شنبه تا سه‌شنبه (۱۳ تا ۱۶ آبان‌ماه) افزایش آلاینده‌های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در نیمه جنوبی تهران به‌ ویژه پیشوا، قدس، ری، شهریار، قرچک، ملارد، ورامین، پاکدشت، اسلامشهر پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به عدم وزش باد قابل ملاحظه و یا پایداری نسبی هوا در این روز‌ها به‌ ویژه طی ساعات عصر و شب تا اوایل صبح، افزایش آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع انتشار و آلاینده‌های جوی در بعضی ساعت‌ها در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها به‌ ویژه در نیمه جنوبی شهر تهران دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران کاهش تردد‌های غیرضروری به ویژه برای کودکان و سالمندان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی، پرهیز از فعالیت‌های ورزشی و پرتحرک بطور طولانی مدت در فضای باز، استفاده از ناوگان عمومی حمل و نقل و مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک را توصیه می‌کند.

آلودگی

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر‌ها و انجام کار‌های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار‌ها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *